Grafik ve Tasarım Hizmetleri

Tasarım yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Peki bunlar nelerdir?

Tasarım yapmayı özetle şöyle tanımlayabiliriz: Renk uyumu, tipografi, görseller, illüstrasyonlar gibi tasarım ögeleri ve bu ögelerin yerleşimi ile bir bütünlük oluşturup, hedef kitlemize ulaşmaktır. Tasarım konusunda kesinlikle doğru veya kesinlikle yanlış diyebileceğimiz kurallar yoktur. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Peki bu hususlar nelerdir?

 Odak Noktası/Hedef Kitle

Öncelikle yapılan tasarım konusunda yeterince bilgi sahibi olunması gerekir. Yapılan tasarım en çok hangi kitleye hitap edecek, hangi yaş grubuna, cinsiyetine hitap edecek gibi sorulara cevap verilmelidir. Daha sonra tasarımın özenle planı çıkarılmalı ve odak noktası belirlenmelidir. Tasarımın her parçasını vurgulayamazsınız, vurgulamak istediğinizde sonuç karmaşıklığı doğurur. Bu nedenle neyin en önemli olduğuna karar vermeniz gerekir. Odak noktanız genel olarak görsel ağırlığa sahip olmalıdır. Bu, size ilk bakışta en iyi sonucu aldırır. Boyut, şekil, renk, doku, tipografi gibi nitelikleri kullanarak bu bölüme dikkat çekebilirisiniz.

Görsel Akış/Hiyerarşi

İzleyicinin dikkatini odak noktası ile çektikten sonra, tasarımınızın geri kalan kısmının kolayca gözden geçirilebilecek şekilde düzenlenmesi gerekir. Hiyerarşi olarak adlandırılan bu kısım sayesinde kompozisyonunuzda akış hissedilebilinecektir. Karışıklık, görsel akışın önündeki en büyük engeldir, bu nedenle yeterli boşluk kullanmaya özen gösterin.

Tipografi Kullanımı

Tipografi tasarımın önemli parçalarından biridir. Tasarımınızın amacına destek olabilecek, bütünlük oluşturabilecek bir font seçmelisiniz. Bununla birlikte tasarımınızda metin kullanıyorsanız okunabilirliği oldukça önemlidir. Gerek boyut olarak, gerekse kullanılan renkler olarak   kolayca okunabilmesine dikkat edilmelidir. Eğer tasarımınızın baskısı alınacak ise, önceden deneme baskısı alınarak okunabilirlik kontrol edilebilinir.

Renk

Renkler, tasarımın algılanışında büyük rol oynar. Renk kullanımınızın iyi düşünülmüş olduğundan emin olmalısınız. Emin olmadığınız zamanlarda renk paleti aracından yardım alabilirsiniz. Renklerle aynı zamanda vurgulamak istediğiniz ögeyi ön plana çıkarabilirsiniz.

Dosya Formatlarının Kalitesi

Diyelim ki gerçekten dilediğiniz gibi bir tasarım oldu ve artık kaydedip yayınlama veya baskı aşamasına geldiniz. Bu aşamada baskı ve web için doğru çözünürlük ve formatlarını çok iyi bilmelisiniz. Aksi takdirde, tasarımlarınızda piksel, bulanıklık, renk farklılığı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Son olarak tasarımlarınızı yaparken sürekli kaydetmeye özen gösterin, ani bir elektrik kesintisi veya program hatası ile emekleriniz çöpe gidebilir.

Grafik Tasarım Hizmetlerimiz ile, siz değerli müşterilerimize:

  • Logo ve marka tasarımları
  • Amblem hizmeti
  • Kurumsal tasarımlar
  • Kartvizit Tasarımları
  • Matbuu evrak tasarımları
  • Dosya Tasarımları ve bilimum bir çok çeşit tasarım ve görsel hizmetlerde yanınızdayız.

Grafik Tasarımlarımızda Sizlerin ihtiyacı olan en iyi malzemeleri en kaliteli ve en uygun fiyatlarla çıkartıyoruz. Ürünlerimizin kalite kontrol ve garantisi ile sizlere eşsiz bir tasarım kalitesi vaad ediyoruz hatta veriyoruz demek daha doğru olur. Sizlerde mutlu müşterilerimizden olmak istemez misiniz?